Интерактивная платформа Патриотического воспитания
ПРАЕКТ "Памяць і боль беларускай зямлі"
№
п/п
|
Мерапрыемствы
|
Месяц
|
Час правядзення
|
Адказныя
|
1.
|
Удзел у раённым лёгкаатлетычным сходзе
|
красавік
|
1-ы тыдзень
|
Сячко У.С.
|
2. |
Дзень здароўя.
|
2-і тыдзень
|
Сячко У.С.
|
|
3. |
ШАГ «Гонар за Беларусь"
|
3-і тыдзень | Класныя кіраўнікі | |
4. |
Удзел у раённых спаборніцтвах
|
4-ы тыдзень | Сячко У.С. |
№
п/п
|
Мерапрыемствы
|
Месяц
|
Час правядзення
|
Адказныя
|
1.
|
Удзел у спаборніцтвах "Абаронца Айчыны"(летнія)
|
красавік
|
1-ы тыдзень
|
Сячко У.С.
|
2. |
Дзень здароўя. "Пяць крокаў да здароўя"
|
2-і тыдзень
|
Сячко У.С.
|
|
3. |
ШАГ «Гонар за Беларусь"
|
3-і тыдзень | Класныя кіраўнікі | |
4. |
Удзел у раённых спаборніцтвах "Абаронца Айчыны"
|
4-ы тыдзень | Сячко У.С. |
№
п/п
|
Мерапрыемствы
|
Месяц
|
Час правядзення
|
Адказныя
|
1.
|
Удзел у раённых спаборніцтвах па баскетболе
|
сакавік
|
1-ы тыдзень
|
Сячко У.С.
|
2. |
Дзень здароўя
|
2-і тыдзень
|
Сячко У.С.
|
|
3. |
ШАГ "Гонар за Беларусь"
|
3-і тыдзень | Класныя кіраўнікі | |
4. | Удзел у раённых спаборніцтвах "Абаронца Айчыны" | 4-ы тыдзень | Сячко У.С. |
№ п\п |
Мероприятие |
Время проведения |
Участники |
Ответственные |
1 |
Открытие месячника оборонно-спортивной работы, посвященной Дню защитника Отечества. Экскурсия в Хатынь |
23.01.24. |
1-11 кл. |
Сечко В. С. Кл.руководители |
2 |
Конкурс рисунков и плакатов ко Дню защитника Отечества.
|
23.01.-22.02.24 |
1-11 кл. |
Кл. руководители |
3 |
Конкурс сочинений о защитниках Отечества |
26.01.24 |
5-11 кл |
Кл.руководители, филологи |
4 |
Боевая история вооруженных сил РБ |
30.01.24 |
5-11 кл. |
Учителя истории |
5 |
Первенство школы по стрельбе из ПВ
|
27.01.24 |
5-11 кл. |
Сечко В.С. |
6 |
Первенство школы по дартсу
|
03.02.24 |
5-11 кл |
Сечко В.С. |
7 |
Первенство школы по подтягиванию на высокой перекладине, сгибанию, разгибанию рук в упоре лежа, поднятие гири |
05.02.24 |
5-11 кл. |
Сечко В. С. |
8 |
Конкурс стихов о солдатах
|
06.02.24 |
5-11 кл |
Кл. рук., филологи |
9 |
Кл. час «Быть офицером – почетная профессия» |
07.02.24 |
5-11 кл |
Сечко В.С., кл. руководители |
10 |
Первенство школы по биатлону
|
10.02.24 |
5-11 кл. |
Сечко В.С. |
11 |
Встреча с военнослужащими ВС РБ |
10.02.24 |
5-11 кл. |
Сечко В. С. |
12 |
Конкурс патриотической песни
|
13.02.24 |
5-11 кл. |
Кл.руководители |
13 |
Марш-бросок и возложение цветов к памятнику воинам-интернационалистам в г. Логойске, слова благодарности матери воина-афганца Аринич
|
15.02.24 |
8-11 кл. |
Сечко В.С. |
14 |
Изготовление сувениров для ребят, праздничного пирога
|
16-23.02.24 |
7-11 кл |
Кл. руководители |
15 |
Смотр строя и песни, подведение итогов месячника, награждение победителей
|
23.02.24 |
1-11 кл. |
Сечко В.С. |
16 |
Первенство школы по триатлону: бег на лыжах, стрельба из ПВ, подтягивание на высокой перекладине |
25.02.24 |
7-11 кл. |
Сечко В. С. |
17 |
«Маршрутами мужества» обзорная презентация туристических походов |
24.02.24 |
5-11 кл. |
Сечко В. С. |
№
п/п
|
Мерапрыемствы
|
Месяц
|
Час правядзення
|
Адказныя
|
1.
|
Удзел у раённых спаборніцтвах "Калядны турнір"
|
студзень
|
1-ы тыдзень
|
Сячко У.С.
|
2. |
Дзень здароўя. Дзень лыжніка
|
2-і тыдзень
|
Сячко У.С.
|
|
3. |
ШАГ «Гонар за Беларусь.
|
3-і тыдзень | Класныя кіраўнікі | |
4. |
Удзел у раённых спаборніцтвах "Абаронца Айчыны"
|
4-ы тыдзень | Сячко У.С. |
№
п/п
|
Мерапрыемствы
|
Месяц
|
Час правядзення
|
Адказныя
|
1.
|
Дзень здароўя
|
снежань
|
2-гі тыдзень
|
Сячко У.С.
Давідовіч М.М.
Класныя кіраўнікі
|
2.
|
Спаборніцтвы па настольным тэнісе
|
1-ы тыдзень |
Сячко У.С.
|
|
3.
|
|
3-ці тыдзень |
Класныя кіраўнікі
|
\№ п/п |
Мерапрыемствы |
Месяц |
Час правядзення |
Адказныя |
1. |
Дзень здароўя. Спартландыя “Самы моцны, смелы, спрытны”
|
Лістапад |
2-гі тыдзень |
Сячко У.С. Сячко Т.В. Класныя кіраўнікі |
2. |
Спаборніцтвы па плаванні |
4-ты тыдзень |
Сячко У.С.
|
|
3. |
ШАГ "Гонар за Беларусь" ток-шоу |
4-ты тыдзень |
Класныя кіраўнікі |
\№ п/п |
Мерапрыемствы |
Месяц |
Час правядзення |
Адказныя |
1. |
Восеньскі крос "Усе на старт!" |
Верасень |
1-ы тыдзень |
Сячко У.С. Класныя кіраўнікі |
2. |
Дзень турыста |
2-і тыдзень |
Сячко У.С. Чэрнік В.В. Швабовіч Я.М. Акуліч Т.С. |
|
3. |
Уборка помнікаў, воінскіх пахаванняў на тэрыторыі мікрараёна ўстановы адукацыі
|
2-і тыдзень |
Швабовіч Я.М. Самончык А.М. класныя кіраўнікі |
|
4. |
Спаборніцтвы па ТПМ |
3-ці тыдзень |
Сячко У.С. |
|
5. |
ШАГ "Радзіма мая Беларусь у вобразах" |
|
4-ты тыдзень |
Класныя кіраўнік |
6. |
Уборка помнікаў, воінскіх пахаванняў на тэрыторыі мікрараёна ўстановы адукацыі
|
Кастрычнік |
1-ы тыдзень |
Швабовіч Я.М. Самончык А.М. Класныя кіраўнікі |
7. |
Дзень здароўя: “Адкрыццё спартакіяды 300 талентаў для Каралевы” Агульнашкольная спартландыя
|
2-і тыдзень |
Сячко У.С. Сячко Т.В. |
|
8. |
Спаборніцтвы "Абаронца Айчыны"
|
3-і тыдзень |
Сячко У.С. |
|
9. |
Спаборніцтвы па спартыўным арыентаванні
|
4-ы тыдзень |
Швабовіч Я.М. |
|
10. |
ШАГ "Радзіма мая Беларусь у вобразах" (інфармацыя+) |
4-ы тыдзень |
Класныя кіраўнікі |
07.09.2023 00:07 - 27.04.2024 12:20