ВАЕННА-ПАТРЫЯТЫЧНАЕ ВЫХАВАННЕ

Интерактивная платформа  Патриотического воспитания

ПРАЕКТ "Памяць і боль беларускай зямлі"

ПЛАН
мероприятий военно-патриотической
 направленности на февраль 2024 года и
проведения месячника оборонно-спортивной работы,
посвященной Дню защитника Отечества

п\п

Мероприятие

Время

проведения

Участники

Ответственные

1

Открытие месячника оборонно-спортивной работы, посвященной Дню защитника Отечества.

Экскурсия в Хатынь

23.01.24.

1-11 кл.

Сечко В. С.

Кл.руководители

2

Конкурс рисунков и плакатов ко Дню защитника Отечества.

 

23.01.-22.02.24

1-11 кл.

Кл. руководители

3

Конкурс сочинений о защитниках Отечества

26.01.24

5-11 кл

Кл.руководители, филологи.

4

Боевая история вооруженных сил РБ

30.01.24

5-11 кл.

Учителя истории

5

Первенство школы по стрельбе из ПВ

 

27.01.24

5-11 кл.

Сечко В.С.

6

Первенство школы по дартсу

 

03.02.24

5-11 кл

Сечко В.С.

7

Первенство школы по подтягиванию на высокой перекладине, сгибанию, разгибанию рук в упоре лежа, поднятие гири

05.02.24

5-11 кл.

Сечко В. С.

8

Конкурс стихов о солдатах

 

06.02.24

5-11 кл

Кл. рук., филологи

9

Кл. час «Быть офицером – почетная профессия»

07.02.24

5-11 кл

Сечко В.С., кл. руководители

10

Первенство школы по биатлону

 

10.02.24

5-11 кл.

Сечко В.С.

11

Встреча с военнослужащими ВС РБ

10.02.24

5-11 кл.

Сечко В. С.

12

Конкурс патриотической песни

 

13.02.24

5-11 кл.

Кл.руководители

13

Марш-бросок и возложение цветов к памятнику воинам-интернационалистам в г. Логойске, слова благодарности матери воина-афганца Аринич

 

15.02.24

8-11 кл.

Сечко В.С.

14

Изготовление сувениров для ребят, праздничного пирога

 

16-23.02.24

7-11 кл

Кл. руководители

15

Смотр строя и песни, подведение итогов месячника, награждение победителей

 

23.02.24

1-11 кл.

Сечко В.С.

16

Первенство школы по триатлону: бег на лыжах, стрельба из ПВ, подтягивание на высокой перекладине

25.02.24

7-11 кл.

Сечко В. С.

17

«Маршрутами мужества» обзорная презентация туристических походов

24.02.24

5-11 кл.

Сечко В. С.

План мерапрыемстваў па ваенна-патрыятычным выхаванні
ДУА “Гасцілавіцкая сярэдняя школа Лагойскага раёна”
на студзень 2023/2024 н.г.
 
п/п
Мерапрыемствы
Месяц
Час правядзення
Адказныя
1.
Удзел у раённых спаборніцтвах "Калядны турнір"
 
 
студзень
1-ы тыдзень
Сячко У.С.
2.
Дзень здароўя. Дзень лыжніка
2-і тыдзень
Сячко У.С.
3.
ШАГ  «Гонар за Беларусь.
3-і тыдзень Класныя кіраўнікі
4.

Удзел у раённых спаборніцтвах "Абаронца Айчыны"

 

4-ы тыдзень Сячко У.С.
План мерапрыемстваў па ваенна-патрыятычным выхаванні
ДУА “Гасцілавіцкая сярэдняя школа Лагойскага раёна”
на снежань 2023/2024 н.г.
 
п/п
Мерапрыемствы
Месяц
Час правядзення
Адказныя
1.
Дзень здароўя
 
снежань
2-гі тыдзень
Сячко У.С.
Давідовіч М.М.
Класныя кіраўнікі
2.
Спаборніцтвы па настольным тэнісе
 
1-ы тыдзень
Сячко У.С.
 
3.
 
3-ці тыдзень
Класныя кіраўнікі
 
План мерапрыемстваў на лістапад 2023/2024нг
 

\№

п/п

Мерапрыемствы

Месяц

Час правядзення

Адказныя

1.      

Дзень здароўя. Спартландыя “Самы моцны, смелы, спрытны”

фотасправаздача

 

Лістапад

2-гі тыдзень

Сячко У.С.

Сячко Т.В.

Класныя кіраўнікі

2.      

Спаборніцтвы па плаванні

фотасправаздача

4-ты тыдзень

Сячко У.С.

 

3.      

ШАГ "Гонар за Беларусь" ток-шоу

фотасправаздача

4-ты тыдзень

Класныя кіраўнікі

 
План мерапрыемстваў на верасень-кастрычнік 2023/2024нг

 

\№

п/п

Мерапрыемствы

Месяц

Час правядзення

Адказныя

1.      

Восеньскі крос "Усе на старт!"

фотасправаздача

Верасень

1-ы тыдзень

Сячко У.С.

Класныя кіраўнікі

2.      

Дзень турыста

фотасправаздача

2-і тыдзень

Сячко У.С.

Чэрнік В.В.

Швабовіч Я.М.

Акуліч Т.С.

3.      

Уборка помнікаў, воінскіх пахаванняў на тэрыторыі мікрараёна ўстановы адукацыі

 

2-і тыдзень

Швабовіч Я.М.

Самончык А.М.

класныя кіраўнікі

4. 

Спаборніцтвы па ТПМ

фотасправаздача

3-ці тыдзень

Сячко У.С.

5.  

ШАГ "Радзіма мая Беларусь у вобразах"

фотасправаздача

 

4-ты тыдзень

Класныя кіраўнік

6.   

Уборка помнікаў, воінскіх пахаванняў на тэрыторыі мікрараёна ўстановы адукацыі

 

Кастрычнік

1-ы тыдзень

Швабовіч Я.М.

Самончык А.М.

Класныя кіраўнікі

7.  

Дзень здароўя: “Адкрыццё спартакіяды 300 талентаў для Каралевы” Агульнашкольная спартландыя

 

2-і тыдзень

Сячко У.С.

Сячко Т.В.

8.

Спаборніцтвы "Абаронца Айчыны"

фотасправаздача

 

3-і тыдзень

Сячко У.С.

9.   

Спаборніцтвы па спартыўным арыентаванні

фотасправаздача

 

4-ы тыдзень

Швабовіч Я.М.

10.

ШАГ "Радзіма мая Беларусь у вобразах" (інфармацыя+)

фотасправаздача

4-ы тыдзень

Класныя кіраўнікі

 

07.09.2023 00:07 - 07.02.2024 12:46