План ідэалагічнай, выхаваўчай і сацыяльнай работы

 

План

ідэалагічнай, выхаваўчай і сацыяльнай работы на ІІ паўгоддзе

2021/2022 навучальнага года дзяржаўнай установы адукацыі

“Гасцілавіцкая сярэдняя школа Лагойскага раёна”

 

Накірункі выхаваўчай работы

Мерапрыемствы

Удзельнікі

Дата  правядзення

Адказныя

 

10 - 15 студзеня Тыдзень здаровага ладу жыцця

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

 

Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны:

-гутарка "Белавежская пушча - аазіс дзікай прыроды" (Сусветны дзень запаведнікаў і нацыянальных паркаў – 11 студзеня);

-брэйн-рынг "Сусветны дзень запаведнікаў і нацыянальных паркаў";

-ШАГ інфармацыя+ “Падпольная барацьба”

 

 

1-6

 

 

 

 

7-8, 10-11

 

9

11.01, 13.01 вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

Класная гадзіна:

гульня- вандроўка “Асабістая гігіена”;

-дыспут “Цвярозая моладзь-здаровая краіна”;

-круглы стол “Мы супраць залежнасці”

1-4

 

 

5-8

 

9-11

10.-15.01,

вучэбныя кабінеты

 

Класныя кіраўнікі

 

 

Вандроўка ў свет прафесій “Народжаны быць выратавальнікам”

7-11

15.01.

Педагог-арганізатар, члены КЮВП

 

Удзел у раённых этапах конкурса “Выратавальнікі вачыма дзяцей”, “Пасябруй са спортам”, “Нам мір завешчана берагчы”

 

8-10

10.01-31.01

Паляшчук Я.В.,

педагагічны калектыў

 

Сацыяльна-педагагічная падтрымка, сямейнае і гендэрнае выхаванне

Правядзенне рэйда “Сям’я”, “Дасуг”

1-11

11.-15.01

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны

 

Кіналекторый па правілах бяспечных паводзін з удзелам прадстаўнікоў РАУС, АСВОД, РАНС

1-11

11.-15.01

актавая зала

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны

 

Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў

1-11

11.-15.01

вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,

педагог- псіхолаг,

адміністрацыя

 

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне

Шосты школьны дзень

Дзень здароўя. Дзень лыжніка

“Зімовая краіна “Спартландыя”

Акцыя “Міншчына спартыўная”

1-11

15.01

Сячко У.С.

Давідовіч М.М.

Класныя кіраўнікі

 

Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”

1-8

15.01.

Швабовіч Я.М.

Замбрыцкая К.М.

 

17 - 22 студзеня Тыдзень прававых ведаў

Выхаванне псіхалагічнай культуры, запатрабаванасці ў развіцці і самаразвіцці асобы, ідэалагічнае выхаванне, прафесіянальнае і працоўнае выхаванне

Тэматычная інфармацыйная  гадзіна:

-круглы стол "Людзі асаблівай рызыкі" (да Дня ратавальніка - 19 студзеня);

- ШАГ інфармацыя+ “Баявая, дыверсійная і агітацыйна-прапагандысцкая дзейнасць партызан і падпольшчыкаў”

 

 

1-8, 10-11

 

9

18.01, 20.01 вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі,

бібліятэкар

 

Класныя гадзіны:

-гадзіна духоўнасці: сустрэча з айцом Алегам Зімніцкім

 

 

1-11

21.01,

актавая зала

Класныя кіраўнікі, айцец Алег Зімніцкі

 

Сямейнае і гендэрнае выхаванне

Кіналеторый па палавому выхаванню “Дзяўчаты і Юнакі. Узаемаадносіны” з удзелам медработніка

8-11

19.01

Педагог сацыяльны

 

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

Роўны навучае роўнага “Правілы бяспечных паводзін на лёдзе, побач з вадаёмамі, катанне з горкі”

1-11

17-21.01

Педагог-арганізатар, члены КЮВП

 

Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі

Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў

1-11

17-22.01, вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага

Класныя кіраўнікі, педагог сацыальны,

педагог- псіхолаг,

адміністрацыя

 

Дыягностыка ўзроўню школьнай трывожнасці

5-11

17-22.01,

Педагог-псіхолаг, педагог сацыяльны

 

Рэйды «Сям’я», «Дасуг»

1-11

17-22.01,

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны

 

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

Шосты школьны дзень

Гульня “Ведаю свае правы”

7-11

22.01.

Швабовіч Я.М.

 

Акцыя “Міншчына спартыўная”

1-11

22.01.

Сячко У.С.

Класныя кіраўнікі

 

Эстэтычнае і працоўнае выхаванне

Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”

1-8

22.01

Швабовіч Я.М.

Замбрыцкая К.М.

 

24- 29 студзеня Тыдзень прафарыентацыі

Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне

 

Духоўна-маральнае, полікультурнае і эстэтычнае выхаванне

Аглядавыя інфармацыйныя  гадзіны:

-панарама “Па старонках дзіцячых СМІ”;

-інфармацыйны часопіс "Газеты і часопісы, з якімі цікава";

-ШАГ ток-шоу «Гонар за Беларусь. Мір міжканфесійны, свет міжнацыянальны» (пра прыярытэты канфесійнай палітыкі Рэспублікі Беларусь)

 

 

1- 4

 

5-7

 

8-11

25.01.

Класныя кіраўнікі

 

 

Класныя гадзіны:

-дыспут-прэзентацыя “У свеце прафесій”;

-ШАГ: “Я і закон”;

-семінар “Што ўлічваць пры выбары прафесіі”

 

1-4

 

5-7

 

8-11

24.-29.01, вучэбныя кабінеты

Макарэвіч А.А.,

класныя кіраўнікі

 

Адзіны дзень прафілактыкі: сустрэча з інспектарам ІСН, РАНС

Кіналекторый “Неабдуманыя ўчынкі: хто заплаціць?”

5-11

26.01., актавая зала

Педагог сацыяльны, класныя кіраўнікі

 

Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням

Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў

1-11

24.-29.01, вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,

педагог- псіхолаг,

адміністрацыя

 

Рэйды «Сям’я», «Дасуг»

1-11

24.-29.01, вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны

 

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

 

Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне

Шосты школьны дзень

Квэст “Зберажы сябе сам”

5-11

29.01

Замбрыцкая К.М.

Гайдук Т.Я.

 

Акцыя “Міншчына спартыўная”

1-11

29.01

Сячко У.С.

 

Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”

1-8

29.01

Швабовіч Я.М.

Замбрыцкая К.М.

 

Бацькоўскі універсітэт “Як выявіць і развіць здольнасці дзяцей? Матывы вучобы малодшых школьнікаў”

1-4

29.01

Макарэвіч А.А.

 

31 студзеня – 05 лютага Тыдзень гістарычнай памяці

Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне, выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

Тэматычная інфармацыйная  гадзіна:

-годы і людзі "Сучасныя дасягненні беларускай навукі" (Дзень беларускай навукі – апошняя нядзеля студзеня);

-ШАГ інфармацыя+ “Формы і метады барацьбы падпольшчыкаў”

 

 

1-8,

10-11

 

 

9

01.02, вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

 

 

 

 

 

 

 

Класныя гадзіны:

-віктарына “Гісторыя Лагойшчыны”;

-прэзентацыі творчых работ “Іх імёнамі названы вуліцы Гасцілавіч, Швабаў, Юркавіч”

 

1-4

 

5-11

31-05.02, вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

 

Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням

Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў

1-11

31-05.02, вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,

педагог- псіхолаг,

адміністрацыя

 

 

 

Рэйды «Сям’я», «Дасуг»

1-11

31-05.02,

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны

 

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне

Шосты школьны дзень

Квэст “Беларускі народны каляндар”

1-11

05.02

Барайшук В.І.

Зарэмба М.І.

 

Акцыя “Міншчына спартыўная”

1-11

05.02

Сячко У.С.

 

Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”

1-8

05.02

Швабовіч Я.М.

Замбрыцкая К.М.

 

0712 лютага Тыдзень талерантнасці

Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне

 

Духоўна-маральнае, полікультурнае і эстэтычнае выхаванне

Тэматычная інфармацыйная  гадзіна:

- як гэта было “Дзеці вайны” (да Дня юнага героя – антыфашыста -8 лютага)

 

1-11

 

08.02,

вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

Класныя гадзіны:

-гутарка “Мір –гэта..”;

 

-гульня-вандроўка “Мой радавод”;

 

-гульня-віктарына “Я ў краіне Радыё”

 

1-4

 

5-7

 

 

8-11

 

07.-12.02,

вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням

Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў

1-11

07.-12.02,

вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,

педагог- псіхолаг,

адміністрацыя

 

Рэйды «Сям’я», «Дасуг»

1-11

07.-12.02,

 

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны

 

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

 

Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне

Шосты школьны дзень

Дзень здароўя. Дзень баскетбаліста (валейбаліста) “Імклівы мяч”

Акцыя “Міншчына спартыўная. Зіма”

1-11

12.02

Сячко У.С.

Сячко Т.В.

Класныя кіраўнікі

 

Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”

1-8

12.02

Швабовіч Я.М.

Замбрыцкая К.М.

 

14 -19 лютага Тыдзень гістарычнай памяці

Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне

 

Тэматычныя інфармацыйныя  гадзіны:

-гутарка “Хто такія воіны-інтэрнацыяналісты?” (да Дня памяці воінаў - інтэрнацыяналістаў - 15 лютага);

-інфармацыя+ “Неабвешчаная вайна” (да Дня памяці воінаў – інтэрнацыяналістаў – 15 лютага);

-ШАГ інфармацыя+ “Баявая, дыверсійная і агітацыйна-прапагандысцкая дзейнасць партызан і падпольшчыкаў”

 

 

1-5

 

 

 

 

6-8, 10-11

 

 

9

15.02, вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

 

Класныя гадзіны:

-гадзіна духоўнасці: сустрэча з айцом Алегам Зімніцкім

 

 

1-11

18.02,

актавая зала

Класныя кіраўнікі, айцец Алег Зімніцкі

 

Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням

Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў

1-11

14-19.02, вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,

педагог- псіхолаг,

адміністрацыя

 

Рэйды «Сям’я», «Дасуг»

1-11

14-19.02

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны

 

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

 

Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне

 

Шосты школьны дзень

Урок мужнасці “Жывая памяць

5-11

 

19.02

Замбрыцкая К.М.

 

Акцыя “Міншчына спартыўная.Зіма”

1-11

19.02

Сячко У.С.

 

Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”

1-8

19.02

Швабовіч Я.М.

Замбрыцкая К.М.

 

21-26 лютага Тыдзень патрыятызму

Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне

 

Духоўна-маральнае, полікультурнае і эстэтычнае выхаванне

 

Тэматычныя інфармацыйныя  гадзіны:

-гутарка “Ганаровае званне салдат” (да Дня абаронцы Айчыны - 23 лютага);

-падзеі і людзі “Узброеныя сілы маёй краіны: гісторыя, традыцыі” (да Дня абаронцы Айчыны - 23 лютага)

-ШАГ інфармацыя+ “Гонар за Беларусь. На варце нацыянальнай бяспекі і суверэнітэту” (аб Узброеных сілах, Пагранічнай службе, Мытнай службе, МНС)

 

 

1-4

 

 

5-7

 

 

 

8-11

 

22.02,

вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

бібліятэкар

 

Класныя гадзіны:

-“Творчасць супраць наркотыкаў” (конкурс)

-ШАГ “Я і грамадства”

-“Мы супраць наркотыкаў і наркатаргоўцаў”(дыспут)

 

1-4,

 

5-7

 

8-11

21-26.02,

вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

 

Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням

Вывучэнне ўмоў пражывання і выхавання вучняў з мэтай выяўлення ранняй сямейнай неблаганадзейнасці, сем’яў СНС і іншых падуліковых катэгорый

1-11

21-26.02,

вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,

педагог- псіхолаг,

адміністрацыя

 

Рэйды «Сям’я», «Дасуг»

1-11

22-27.02

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны

 

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

Шосты школьны дзень

Спабоніцтвы “Абаронцы Айчыны”. Акцыя “Міншчына спартыўная. Зіма

1-11

26.02

Сячко У.С.

 

Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”

1-8

26.02

Швабовіч Я.М.

Замбрыцкая К.М.

 

28 лютага – 05 сакавіка Тыдзень дабрыні

Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне, эстэтычнае выхаванне

Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны:

-гутарка "Небяспечныя лекі" ці "Наркотыкі: што гэта?" (да Дня барацьбы з наркаманіяй і наркабізнесам - 1 сакавіка);

-дыспут "Бываюць шкодныя звычкі?!" (да Дня барацьбы з наркаманіяй і наркабізнесам - 1 сакавіка);

-круглы стол “Наркаманія - шлях на лаву падсудных” (да Дня барацьбы з наркаманіяй і наркабізнесам - 1 сакавіка);

-ШАГ інфармацыя + “Карэнны пералом у Вялікай Айчыннай вайне”

 

 

 

1-4

 

 

 

5-7

 

 

 

8,10-11

 

 

9

01.03., вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

 

 

 

 

 

 

 

Класныя гадзіны:

-творчыя майстэрні “Для любімых матуль нашы падарункі”.

Конкурс-выстава сувеніраў для матуль

 

1-11

28-05.03, вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

 

Выхаванне здаровага ладу жыцця

Канцэртная праграма “З 8 сакавіка!”

1-11

04.03.

актавая зала

Паляшчук Я.В.,

Класныя кіраўнікі

 

Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням

Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў

1-11

28-05.03, вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,

педагог- псіхолаг,

адміністрацыя

 

 

Рэйды «Сям’я», «Дасуг»

1-11

28-05.03,

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны

 

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне

Шосты школьны дзень

Жывы часопіс “Я і мая сям’я”

1-11

05.03

Швабовіч Я.М.

 

Акцыя “Міншчына спартыўная.Вясна”

1-11

05.03

Сячко У.С.

 

Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”

1-8

05.03

Швабовіч Я.М.

Замбрыцкая К.М.

 

0712 сакавіка Тыдзень беларускай паэзіі

Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне

 

Духоўна-маральнае, полікультурнае і эстэтычнае выхаванне

Тэматычная інфармацыйная  гадзіна:

- інфарм-дайджэст “Самыя вядомыя жанчыны свету” (да Дня жанчын – 8 сакавіка)

 

 

1-11

10.03,

вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

Класныя гадзіны:

-вусны журнал “Мае любімыя беларускія вершы”;

-ШАГ “Я і прырода”;

-круглы стол “Сустрэча з паэзіяй”

 

1-4

 

5-7

8-11

 

07.-12.03,

вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням

Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў

1-11

07.-12.03,

вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,

педагог- псіхолаг,

адміністрацыя

 

Рэйды «Сям’я», «Дасуг»

1-11

07.-12.03,

 

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны

 

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

 

Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне

Шосты школьны дзень

Дзень здароўя. Дзень скакуна. Спаборніцты “Залатая скакалка”.

Акцыя “Міншчына спартыўная. Вясна”

1-11

12.03

Сячко У.С.

Чэрнік В.В.

 

Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”

1-8

12.03

Швабовіч Я.М.

Замбрыцкая К.М.

 

14 -19 сакавіка Тыдзень грамадзяніна

Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне

 

Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны:

-інтэлектуальны аукцыён “Я - юны грамадзянін сваёй краіны” (да Дня Канстытуцыі -15 сакавіка);

-інфармацыя+ "Канстытуцыя Рэспублікі Беларусь - прававая аснова беларускай дзяржавы" (да Дня Канстытуцыі -15 сакавіка);

-ШАГ інфармацыя + “Вызваленне Беларусі ад нямецкіх захопнікаў”

 

 

1-4

 

 

 

5-8,10-11

 

 

9

15.03, вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

 

Класныя гадзіны:

-гадзіна духоўнасці: сустрэча з айцом Алегам Зімніцкім

 

 

1-11

18.03,

актавая зала

Класныя кіраўнікі, айцец Алег Зімніцкі

 

Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням

Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў

1-11

14-19.03, вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,

педагог- псіхолаг,

адміністрацыя

 

Рэйды «Сям’я», «Дасуг»

1-11

14-19.03,

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны

 

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне

Шосты школьны дзень

Ток-шоу “Мы і культура”

1-11

19.03

Гайдук Т.Я.

 

Акцыя “Міншчына спартыўная.Вясна”

1-11

19.03

Сячко У.С.

 

Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”

1-8

19.03

Швабовіч Я.М.

Замбрыцкая К.М.

 

21-26 сакавіка Тыдзень прафілактыкі. Акцыя “Бяспечныя канікулы”

Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне

 

Духоўна-маральнае і эстэтычнае выхаванне

Аглядавыя інфармацыйныя  гадзіны:

-дыспут “Па старонках дзіцячых СМІ”;

-інфарм-дайджэст “Па старонках газеты “Родны край”;

-ШАГ інфармацыя+ “Гонар за Беларусь. Чыстае навакольнае асяроддзе – ключ да здаровага жыцця” (аб захаванні біяразнастайнасці, дасягненнях у галіне захавання экалагічна чыстага навакольнага асяроддзя)

 

 

1-4

 

5-7

 

8-11

22.03,

вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

бібліятэкар

 

Класныя гадзіны:

-“Аб падвядзенні вынікаў за 3 чвэрць. Навучанне правілам бяспечных паводзін на канікулах”. Акцыя “Чысты клас”

 

1-11

21-26.03,

вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

 

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці

Кіналекторый “Бяспечныя канікулы”

1-11

21-26.03,

 

Педагог сацыяльны,

класныя кіраўнікі

 

Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням

Вывучэнне ўмоў пражывання і выхавання вучняў з мэтай выяўлення ранняй сямейнай неблаганадзейнасці, сем’яў СНС і іншых падуліковых катэгорый

1-11

21-26.03,

вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,

педагог- псіхолаг,

адміністрацыя

 

Рэйды «Сям’я», «Дасуг»

1-11

21-26.03,

 

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны

 

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця, ідэалагічнае выхаванне, эстэтычнае выхаванне

Шосты школьны дзень

 

Гадзіна права “Што трэба ведаць”

1-11

26.03

Макарэвіч А.А.

 

Акцыя “Міншчына спартыўная. Вясна”

1-11

26.03

Сячко.У.С.

 

Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”

1-8

26.03

Швабовіч Я.М.

Замбрыцкая К.М.

 

28 сакавіка-04 красавіка Вясеннія канікулы. Тыдзень бяспекі

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці, культуры быту і дасуга

Віктарына “Гэтыя забаўныя жывёлы”: прэзентацыи сваіх дамашніх пітомцаў

1-6

28.03

Класныя кіраўнікі

 

 

Прагляд казак і мультфільмаў

1-8

28.03

Класныя кіраўнікі

 

Кіналекторый “Разам за бяспеку і правапарадак”

7-11

28.03

Класныя кіраўнікі

бібліятэкар

 

Працоўнае і прафесійнае выхаванне

Акцыя “Чысты школьны двор”, “Чысты клас”, “Абеліск”

1-11

29.03

Класныя кіраўнікі

 

Вандроўка ў свет прафесій

1-5

29.03

Класныя кіраўнікі

 

 

Віртуальныя экскурсіі па прадпрыемствах Беларусі

6-11

29.03

Педагог-псіхолаг

 

Экалагічнае і эстэтычнае выхаванне

Круглы стол “Кніга- лешы сябар”

1-5

30.03

Бібліятэкар

Класныя кіраўнікі

 

Акцыя “Другое жыццё кнігі”

6-8

30.03

Бібліятэкар

Класныя кіраўнікі

 

Турнір “Раслінны свет Лагойшчыны”

9-11

30.03

Класныя кіраўнікі

 

Грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне

Поле цудаў “Што я ведаю пра Беларусь”

1-5

31.03

Класныя кіраўнікі

 

Гульня-квэст “Гульні і смех працягваюць жыццё”

6-11

31.03

Класныя кіраўнікі

 

Духоўна-маральнае, сямейнае і гендэрнае выхаванне

Конкурс малюнкаў: Мая сям’я- маё багацце

1-5

01.04.

Класныя кіраўнікі

 

Турнір настольных гульняў

6-11

01.04

Класныя кіраўнікі

 

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

 

Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне

Шосты школьны дзень

Гутарка “Сучасны этыкет”

5-11

02.04

Класныя кіраўнікі

 

Акцыя “Міншчына спартыўная.Вясна”: паход выхаднога дня

1-11

02.04

Сячко У.С.

 

Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”

1-8

02.04

Швабовіч Я.М.

Замбрыцкая К.М.

 

04 - 09 красавіка Тыдзень здаровага ладу жыцця

Выхаванне псіхалагічнай культуры, запатрабаванасці ў развіцці і самаразвіцці асобы, ідэалагічнае выхаванне, прафесіянальнае і працоўнае выхаванне

Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны:

-гутарка за круглым сталом “Яе вялікасць кніга” (да Міжнароднага дня дзіцячай кнігі - 2 красавіка);

-інфарм-дайджэст “Саюз Беларусі і Расіі: гісторыя даўжынёю ў стагоддзі” (да Дня яднання народаў Беларусі і Расіі - 2 красавіка);

-ШАГ “Савецкі тыл у гады вайны”

 

 

1-5

 

 

 

6-8,10-11

 

 

9

05.04 вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

Класныя гадзіны:

-брэйн-рынг “Як я ведаю АБЖ”

-турнір цікаўных па АБЖ “Законы бяспекі”;

-дыспут “Здароўе- каштоўны дар” (да Сусветнага дня здароўя- 07.04.)

1-4

 

 

5-7

 

8-11

04.-09.04,

вучэбныя кабінеты

 

Класныя кіраўнікі

 

 

Выстава малюнкаў і кніг да Дня касманаўтыкі

1-11

04.-09.04,

Бібліятэкар

 

Сацыяльна-педагагічная падтрымка, сямейнае і гендэрнае выхаванне

Правядзенне рэйда “Сям’я”, “Дасуг”

1-11

04.-09.04

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны

 

Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў

1-11

04.-09.04,

вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,

педагог- псіхолаг,

адміністрацыя

 

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

 

Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне

Шосты школьны дзень

Мастацкая гасцёўня “Міласэрнасць душы”

1-11

09.04

Сінюковіч С.Г.

 

Акцыя “Міншчына спартыўная. Вясна”

1-11

09.04

Сячко У.С.

Класныя кіраўнікі

 

Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”

1-8

09.04

Швабовіч Я.М.

Замбрыцкая К.М.

 

11 - 16 красавіка Тыдзень касманаўтыкі

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

 

Тэматычная інфармацыйная гадзіна:

-гутарка «Беларусы, якія пакарылі космас: У.В.Кавалёнак» (да Міжнароднага дня касманаўтыкі - 12 красавіка, 80-годдзя з дня нараджэння Уладзіміра Васільевіча Кавалёнка, ураджэнца Беларусі, савецкага касманаўта, двойчы Героя Савецкага Саюза)

 

1-11

12.04, вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

 

Класныя гадзіны:

-гутарка “Мае захапленні: кім стаць?;

-круглы стол “Прафесіі маіх бацькоў”;

-дыспут “Як стаць прафесіяналам?”

 

1-4

 

5-7

 

 

8-11

11-16.04,

вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

Выстава малюнкаў, кніг “Беларусь гістарычная”

1-11

11-16.04

Бібліятэкар,

класныя кіраўнікі

 

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

Роўны навучае роўнага “Правілы бяспечных паводзін на вадаёмах, у лесе”

1-11

11-16.04

Педагог-арганізатар, члены КЮВП

 

Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі

Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў

1-11

11-16.04,

вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага

Класныя кіраўнікі, педагог сацыальны,

педагог- псіхолаг,

адміністрацыя

 

Рэйды «Сям’я», «Дасуг»

1-11

11-16.04,

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны

 

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця.

Працоўнае і патрыятычнае выхаванне

 

Шосты школьны дзень

Дзень здароўя. Вясенні крос. Спартыўнае свята “Беларускія народныя гульні”

1-11

16.04.

Сячко У.С.

Уцюж І.Я.

 

Акцыя “Міншчына спартыўная”

1-11

16.04.

Сячко У.С.

Класныя кіраўнікі

 

Эстэтычнае і працоўнае выхаванне

Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”

1-8

16.04.

Швабовіч Я.М.

Замбрыцкая К.М.

 

18- 23 красавіка Тыдзень гістарычнай памяці

Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне

 

Духоўна-маральнае, полікультурнае і эстэтычнае выхаванне

Аглядавыя інфармацыйныя гадзіны:

-інфарм-дайджэст “Каляндар палітычнага года”;

-ШАГ інфармацыя+ “Заканчэнне Вялікай Айчыннай і Другой сусветнай войнаў. Перамога!”

 

 

1-8, 10-11

9

 

19.04.

Класныя кіраўнікі

 

 

Класныя гадзіны:

-гадзіна духоўнасці: сустрэча з айцом Алегам Зімніцкім

 

 

1-11

22.04,

актавая зала

Класныя кіраўнікі, айцец Алег Зімніцкі

 

Адзіны дзень прафілактыкі: сустрэча з інспектарам ІСН, РАНС “Адказнасць за шкоду дзяржаўнай маёмасці”

5-11

20.04., актавая зала

Педагог сацыяльны, класныя кіраўнікі

 

Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням

Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў

1-11

18.-23.04, вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,

педагог- псіхолаг,

адміністрацыя

 

Рэйды «Сям’я», «Дасуг»

1-11

18.-23.04, вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны

 

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

 

Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне

Шосты школьны дзень

Час экалогіі “Чарнобыльская малітва»

7-11

23.04

Барайшук В.І.

 

Рэспубліканскі суботнік

1-11

23.04.

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце,

класныя кіраўнікі

 

Акцыя “Міншчына спартыўная”

1-11

23.04

Сячко У.С.

 

Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”

 

1-8

23.04

Швабовіч Я.М.

Замбрыцкая К.М.

 

25 – 30 красавіка Тыдзень прафілактыкі

Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне, выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны:

-інфармацыйны журнал “Чарнобыльскае рэха” (да дня Чарнобыльскай трагедыі - 26 красавіка);

-ШАГ інфармацыя+ “Гонар за Беларусь. Узрошчана беларусамі” (аб развіцці сельскай гаспадаркі)

 

 

 

1-7

 

 

8-11

26.04, вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

 

 

 

 

 

 

 

Класныя гадзіны:

-віктарына “Гісторыя Лагойшчыны”;

-ШАГ: арт-праект “Нашы вандроўкі па Беларусі”;

-дыспут “Закон і мы”

 

1-4

 

5-7

 

8-11

25.-30.04, вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

 

Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням

Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў

1-11

25.-30.04, вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,

педагог- псіхолаг,

адміністрацыя

 

 

Рэйды «Сям’я», «Дасуг»

1-11

25.-30.04

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны

 

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне

Шосты школьны дзень

 

Конкурс праектаў “Сямейныя захапленні”

1-11

30.04

Даніленкава А.М.

 

Акцыя “Міншчына спартыўная”

1-11

30.04

Сячко У.С.

 

Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”

1-8

30.04

Швабовіч Я.М.

Замбрыцкая К.М.

 

0207 мая Тыдзень патрыятызму

Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне

 

Духоўна-маральнае, полікультурнае і эстэтычнае выхаванне

Тэматычная інфармацыйная гадзіна:

-віктарына “Дзяржаўныя сімвалы Рэспублікі Беларусь” (да Дня Дзяржаўнага герба Рэспублікі Беларусь і Дзяржаўнага флага Рэспублікі Беларусь - 8 мая);

-ШАГ “Вынікі і ўрокі вайны”

 

 

1-8,10-11

 

 

 

9

03.05,

вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

Класныя гадзіны:

-гутарка “Мір –гэта...”;

-урок мужнасці “Вайна-гэта…”

 

1-4

5-11

 

02.-07.05,

вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

Эстэтычнае выхаванне

Выстава кніг, малюнкаў, дзіцячай творчасці да Дня Перамогі

1-11

02.-07.05

Бібліятэкар,

класныя кіраўнікі

 

Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне

Мітынг, прысвечаны Дню Перамогі “Нішто не забыта, ніхто не забыты”. Святочны канцэрт.

1-11

06.05

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце,

педагог-арганізатар

 

Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням

Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў

1-11

02.-07.05,

вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,

педагог- псіхолаг,

адміністрацыя

 

Рэйды «Сям’я», «Дасуг»

1-11

02.-07.05,

 

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны

 

 

Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне

Шосты школьны дзень

Конкурс чытачоў “Наша памяць і боль”

1-11

07.05

Барайшук В.І.

 

Акцыя “Міншчына спартыўная”

1-11

07.05

Сячко У.С.

 

Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”

1-8

07.05

Швабовіч Я.М.

Замбрыцкая К.М.

 

10 -14 мая Тыдзень сям’і

Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне,

сямейнае і гендэрнае выхаванне

 

Тэматычная інфармацыйная гадзіна:

-гутарка за круглым сталом “Традыцыі маёй сям'і” (да Міжнароднага Дня сям'і - 15 мая)

 

 

1-11

10.05, вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

 

Класныя гадзіны:

-прэзентацыя “Сямейны альбом”;

-вусны журнал “Чым можна парадаваць бацькоў”;

-дыспут “Якой я бачу сваю будучую сям’ю”

 

1-4

 

5-8

 

9-11

10-14.05, вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

 

Сямейнае і гендэрнае выхаванне

Выстава сямейных альбомаў

1-11

10-14.05

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце, класныя кіраўнікі

 

Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням

Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў

1-11

10-14.05, вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,

педагог- псіхолаг,

адміністрацыя

 

Рэйды «Сям’я», «Дасуг»

1-11

10-14.05

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны

 

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне

Шосты школьны дзень

Дзень здароўя. Спартландыя “Тата, мама, я-спартыўная сям’я”

1-5

14.05

Сячко У.С.

Чэрнік В.В.

 

Акцыя “Міншчына спартыўная”

1-11

14.05

Сячко У.С.

 

Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”

1-8

15.05

Швабовіч Я.М.

Замбрыцкая К.М.

 

16-21 мая Тыдзень права

Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне

 

Прававое выхаванне

 

Тэматычныя інфармацыйныя  гадзіны:

-дыспут “Акцябраты- дружныя рабяты” (да Дня піянерскага сяброўства - 19 мая);

-інфарм-дайджэст “Піянерская арганізацыя: учора, сёння, заўтра”;

-гутарка “Нам гэты свет завешчана берагчы. Патрыятызм вачыма сучаснай моладзі”;

-ШАГ інфармацыя+ “Памяць пра вайну”

 

 

1-4

 

 

5-7

 

 

8,10-11

 

 

9

17.05,

вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі,

педагог-арганізатар

 

Класныя гадзіны:

-гадзіна духоўнасці: сустрэча з айцом Алегам Зімніцкім

 

 

1-11

20.05,

актавая зала

Класныя кіраўнікі, айцец Алег Зімніцкі

 

Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням

Вывучэнне ўмоў пражывання і выхавання вучняў з мэтай выяўлення ранняй сямейнай неблаганадзейнасці, сем’яў СНС і іншых падуліковых катэгорый

1-11

16-21.05,

вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,

педагог- псіхолаг,

адміністрацыя

 

Рэйды «Сям’я», «Дасуг»

1-11

16-21.05

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны

 

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця, прававое выхаванне

Шосты школьны дзень

Квэст “Лепш ведаць, чым здагадвацца”

1-11

21.05

Швабовіч Я.М.

 

Акцыя “Міншчына спартыўная. Вясна”

1-11

21.05

Сячко У.С.

 

Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”

1-8

21.05

Швабовіч Я.М.

Замбрыцкая К.М.

 

23 – 28 мая Тыдзень бяспекі. Акцыя “Бяспечныя канікулы”

Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне, культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны:

- дыспут “Бяспечнае лета -2022”;

-ШАГ інфармацыя+ ”Гонар за Беларусь. Выраблена беларусамі” (аб развіцці харчовай прамысловасці)

 

 

1-7

 

 

8-11

 

24.05, вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

 

 

 

 

 

Класныя гадзіны:

-гутарка “Аб заканчэнні ІV чвэрці, навучальнага года”. Інструктаж “Аб бяспечных паводзінах летам”;

-ШАГ інфарм-дайджэст “Беларусь на карце свету”. Гутарка “Аб заканчэнні ІV чвэрці, навучальнага года”. Інструктаж “Аб бяспечных паводзінах летам”

- Гутарка “Аб заканчэнні ІV чвэрці, навучальнага года”. Інструктаж “Аб бяспечных паводзінах летам”

 

1-4

 

 

 

5-7

 

8-11

23-28.05, вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

 

Выхаванне здаровага ладу жыцця

Кіналекторый “Наша адказнасць і бяспека”

1-11

25.05,

актавая зала

Педагог сацыяльны

 

Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням

Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў

1-11

23-28.05, вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,

педагог- псіхолаг,

адміністрацыя

 

 

Рэйды «Сям’я», «Дасуг»

1-11

23-28.05

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны

 

Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне

 

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

Шосты школьны дзень

Спартыўнае свята “Прывітанне, лета!”

1-11

28.05

Замбрыцкая К.М.

Сячко У.С.

 

Акцыя “Міншчына спартыўная. Вясна”

1-11

28.05

Сячко У.С.

 

Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”

1-8

28.05

Швабовіч Я.М.

Замбрыцкая К.М.

 

30-31 мая Тыдзень бяспекі

 

Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне

 

Аглядавыя інфармацыйныя  гадзіны:

-дыспут “Па старонках дзіцячых СМІ”;

-фотакамера глядзіць у свет “Па старонках рэспубліканскіх газет

 

 

1-4

 

5-11

31.05, вучэбныя кабінеты

Класныя кіраўнікі

 

Урачыстая лінейка “Бывай, школа!”

1-11

31.05

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце

 

01.0631.08 летнія канікулы

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

 

Работа аздараўленчага лагера “Эрудыт”

1-6

чэрвень

Чэрнік В.В.

 

Работа турыстычна-спартыўнага лагера “Надзея”

7-10

чэрвень

Сячко У.С.

 

Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне

Выпускны баль “Бывай, школа!”

11

10.06

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце,

Гайдук Т.Я.

 

Працоўнае выхаванне

Арганізацыя працоўнай практыкі па добраўпарадкаванні і азеляненні школьнай тэррыторыі

5-10

чэрвень-жнівень

Батукова В.С.

 

Сацыяльна-педагагічная падтрымка

Пасяджэнне савета па прафілактыцы

 

1 раз у месяц

Адміністрацыя

 

Рэйды “Дасуг”, “Сям’я”

 

на працягу канікул

Педагог сацыяльны, класныя кіраўнікі

 

Інфармацыйнае выхаванне

Абнаўленне стэндаў, сайта ўстановы

 

На працягу канікул

Намеснік па выхаваўчай рабоце

 

 

План
ідэалагічнай, выхаваўчай і сацыяльнай работы на І паўгоддзе,
восеньскія канікулы
2021/2022 навучальнага года
ДУА “Гасцілавіцкая сярэдняя школа Лагойскага раёна”
 
Накірункі выхаваўчай работы
Мерапрыемствы
Удзельнікі
Дата, месца правядзення
Адказныя
01 - 04 верасня Тыдзень «Кніга – невычэрпная крыніца ведаў»
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне
Урачыстая лінейка “Прывітанне, школа!”
1-11
01.09
Плацоўка школьнага двара
Паляшчук Я.В.
Замбрыцкая К.М.
Першы ўрок “У адзінстве беларускага народа- аснова незалежнай краіны”
1-11
01.09
Вучэбныя кабінеты, актавая зала
Паляшчук Я.В.
Класныя кіраўнікі 1-11-х класаў
Класныя гадзіны “Пачынаем новы  навучальны год. Правілы бяспечных паводзін”
1-11
01.-04.09 вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі,
бібліятэкар
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
ШАГ “Міжнароднае становішча напярэдадні Другой Сусветнай вайны”
9 кл.
 
02.09. каб.№ 6
Слівінскі У.І.
Выхаванне псіхалагічнай культуры, запатрабаванасці ў развіцці і самаразвіцці асобы
Запіс у аб’яднанні па інтарэсах, спартыўныя секцыі, факультатывы ва УА
1-11
01-04.09 Вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі 1-11класаў, кіраўнікі аб’яднанняў па інтарэсах, настаўнікі-прадметнікі
Сацыяльна-педагагічная падтрымка, сямейнае і гендэрнае выхаванне
Арганізацыя і правядзенне рэйда “Сям’я”, “Дасуг”
1-11
Да 01.10
Класныя кіраўнікі, педагог сацыальны
Вывучэнне ўмоў пражывання і выхавання вучняў з мэтай выяўлення ранняй сямейнай неблаганадзейнасці, сем’яў СНС і іншых падуліковых катэгорый
1-11
Да 01.10
Класныя кіраўнікі, педагог сацыальны
Класныя бацькоўскія сходы “Аб арганізацыі адукацыйнага працэса ў 2021/2022 нг: дзелавы стыль адзення, арганізацыя гарачага харчавання, прафілактыка траўматызма, занятасць”
1-11
01.09, вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі, педагог сацыальны,
адміністрацыя
Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў
1-11
01– 04.09,
вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі, педагог сацыальны,
педагог- псіхолаг,
адміністрацыя
Выхаванне культуры быта і дасуга
Афармленне класных вугалкоў
1-11
1-2 тыдзень
Вучнёўскае самакіраванне класаў
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
 
Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне
 
Шосты школьны дзень
Восеньскі крос, прысвечаны пачатку навучальнага года “Бягом у школу!”
1-11
04.09
Сячко У.С.
Класныя кіраўнікі
Акцыя “Міншчына спартыўная”
1-11
04.09
Сячко У.С.
Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”
1-8
04.09
Швабовіч Я.М.
Замбрыцкая К.М.
6 - 11 верасня  Тыдзень спорта і здароўя
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
 
Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны:
-гутарка «Кніга- найлепшы сябар і дарадца” (да Дня беларускага пісьменства-05.09);
-брэйн-рынг «Настрой сябе на жыццё»;
 
 
1-4
 
 
 
5-11
07.09, вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі,
бібліятэкар
Правядзенне тыдня спорта і здароўя па асобны плане
1-11
Спартыўная зала, стадыён
Сячко У.С.
класныя кіраўнікі
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
 
Раённы адзіны дзень бяспекі. Акцыя “У цэнтры ўвагі дзеці”, “Увага, дзеці!” (у рамках рэспубліканскай акцыі МНС “У цэнтры ўвагі- дзеці!”)
1-11 кл.,
 
09.09. Вучэбныя кабінеты, актавая зала, тэрыторыя школы
Адміністрацыя,
класныя кіраўнікі,
прадстаўнікі РАНС, ДАІ, УРБ, Горгаза
Выхаванне псіхалагічнай культуры, запатрабаванасці ў развіцці і самаразвіцці асобы
Заняткі з элементамі трэнінга “Я і маё імя” (5 клас)
5
07.-10.09.
Макарэвіч А.А., класны кіраўнік 5 класа
Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі
Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў
1-11
07-11.09, вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага
Класныя кіраўнікі, педагог сацыальны,
педагог- псіхолаг,
адміністрацыя
Месячнік, прысвечаны Сусветнаму дню прадухілення самагубстваў (10 верасня)
1-11
09.09. -09.10.
Паляшчук Я.В.
Макарэвіч А.А.
Швабовіч Я.М.
класныя кіраўнікі 1-11-х класаў
Рэйды «Сям’я», «Дасуг»
1-11
07-11.09.
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
Шосты школьны дзень
Дзень здароўя. Дзень турыста
1-11
 
11.09, тэрыторыя каля школы
Сячко У.С.
 
Давідовіч М.М.
Акцыя “Міншчына спартыўная”
1-11
11.09
Сячко У.С.
Эстэтычнае і працоўнае выхаванне
Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”
1-8
11.09
Швабовіч Я.М.
Замбрыцкая К.М.
13- 18 верасня  Тыдзень адкрытых пазакласных спраў “Я – патрыёт сваёй краіны» (прысвечаных Дню народнага адзінства)
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне
 
Духоўна-маральнае, полікультурнае і эстэтычнае выхаванне
Тэматычная  інфармацыйная  гадзіна «17 верасня – Дзень народного адзінства»
 
-ШАГ “Пачатак Другой Сусветнай вайны”
 
1-8, 10-11
 
9
14.09, вучэбныя кабінеты
 
 
16.09
Класныя кіраўнікі
 
 
 
Слівінскі У.І.
 
Класныя гадзіны:
-гадзіна духоўнасці: сустрэча з айцом Алегам Зімніцкім
 
 
1-11
17.09,
актавая зала
Класныя кіраўнікі, айцец Алег Зімніцкі
Конкурс-выстава малюнкаў : “Беларусь адзіная”, прысвечаны Дню народнага адзінства
1-5
17.09.
Класныя кіраўнікі
Гульня-віктарына “Цягнік сяброўства”
6-7, 11
17.09.
Замбрыцкая К.М.
класныя кіраўнікі
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
 
Гутарка “Як захаваць здароўе” (прафілактыка вострых рэспіраторных інфекцый (ОРІ) у тым ліку інфекцыі COVID-19)
1-11
13.-18.09 вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі, медработнік
Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням
Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў
1-11
14-18.09, вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,
педагог- псіхолаг,
адміністрацыя
Рэйды «Сям’я», «Дасуг»
1-11
14-18.09
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
 
Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне
Шосты школьны дзень
“Свет прафесій”
5-11
18.09
Макарэвіч А.А.
Акцыя “Міншчына спартыўная”
1-11
18.09
Сячко У.С.
Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”
1-8
18.09
Швабовіч Я.М.
Замбрыцкая К.М.
20 – 25 верасня Тыдзень прафілактыкі
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне
 
Аглядавая інфармацыйная  гадзіна:
-панарама “Па старонках дзіцячых СМІ”;
-інфармацыйны часопіс “Інтэрнет і сацыяльныя сеткі. Правілы паводзін у сацыяльных сетках”;
-ШАГ «Гонар за Беларусь. Адукацыя ў імя будучыні краіны», ток-шоу
 
 
1- 4
 
5-7
 
 
 
 
8-11
 
21.09, вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі
бібліятэкар
Прававое выхаванне і прафілактыкка супрацьпраўных дзеянняў
 
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
Класныя гадзіны:
-“Мае правы і абавязкі” (дыспут);
-ШАГ “Як выхаваць сябе” (дыскусія);
-«Падлетак і закон: вучым, ведаем, выконваем» (дыспут)
 
1-4
 
5-7
 
8-11
20.-24.09
вучэбныя кабінеты
Швабовіч Я.М., класныя кіраўнікі
Сустрэча вучняў 1-8 класаў з інспектарам ІСН
1-8
22.09
Паляшчук Я.В.
Швабовіч Я.М. класныя кіраўнікі 1-8 класаў
Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням
Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў
1-11
20-25.09, вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,
педагог- псіхолаг,
адміністрацыя
 
 
Рэйды «Сям’я», «Дасуг»
1-11
20-25.09
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
 
Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне
Шосты школьны дзень
Гульня “Прававая адукаванасць” 
1-11
25.09
Швабовіч Я.М.
Акцыя “Міншчына спартыўная”
1-11
25.09
Сячко У.С.
Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”
1-8
25.09
Швабовіч Я.М.
Замбрыцкая К.М.
27 верасня – 02 кастрычніка Тыдзень прафарыетацыі
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне
 
Духоўна-маральнае, полікультурнае і эстэтычнае выхаванне
Тэматычная інфармацыйная  гадзіна:
-годы і людзі ”Чалавек слаўны працай” (да Міжнароднага дня сталых людзей — 01.10.)
 
 
1-11
28.09
Вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі
Класныя гадзіны:
-гульня-вандроўка “У свеце ведаў”;
-вусны часопіс “У свеце прафесій”
1-5
 
 
6-11
27.09-01.10
Класныя кіраўнікі
Дзень самакіравання
10-11
01.10
Паляшчук Я.В.
Святочны канцэрт “Любімым настаўнікам прысвячаецца”
1-11
01.10, актавая зала
Педагог-арганізатар, класныя кіраўнікі
Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням
Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў
1-11
27.09-02.10,
вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,
педагог- псіхолаг,
адміністрацыя
Рэйды «Сям’я», «Дасуг»
1-11
27.09-02.10
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
 
Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне
Шосты школьны дзень
Пазнавальная гульня “Прыпяцкі край” (да 25- годдзя з дня ўтварэння Нацыянальнага парку «Прыпяцкі»)
1-11
02.10
Гайдук Т.Я.
Акцыя “Міншчына спартыўная”
1-11
02.10
Сячко У.С.
Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”
1-8
02.10
Швабовіч Я.М.
Замбрыцкая К.М.
04 -09 кастрычніка Тыдзень бяспекі жыцця
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне
 
Тэматычныя інфармацыйныя  гадзіны:
-да Сусветнага дня абароны жывёл (віктарына) “Жывёлы і расліны Чырвонай Кнігі Беларусі”;
-гутаркі, дыспуты “Сацыяльныя каштоўнасці беларускага народа” (заканадаўства РБ, традыцыі)
-ШАГ інфармацыя+ “СССР і Беларусь напярэдадні ВАв”
 
 
1-5
 
 
 
6-8,
10-11
 
 
9
05.10, вучэбныя кабінеты
 
 
 
 
 
 
 
 
07.10
Класныя кіраўнікі
Бібліятэкар
 
 
 
 
 
 
 
 
Слівінскі У.І.
Класныя гадзіны:
Дыспуты, круглыя столы ”Вялікая каштоўнасць- жыццё” (у межах месячніка па прадухіленню самагубстваў)
1-11
04-08.10, вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі
Макарэвіч А.А.
Швабовіч Я.М.
Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням
Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў
1-11
04-09.10, вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,
педагог- псіхолаг,
адміністрацыя
Рэйды «Сям’я», «Дасуг»
1-11
04-09.10,
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
 
Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне
 
Шосты школьны дзень
Дзень здароўя
«Дзень турыста ”Усім класам у паход!” (экскурсія па аг. Гасцілавічы)
Турнір па міні-футболе
 
1-4
 
 
5-11
09.10
Сячко У.С.
Сячко Т.В.
Акцыя “Міншчына спартыўная”
1-11
09.10
Сячко У.С.
Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”
1-8
09.10
Швабовіч Я.М.
Замбрыцкая К.М.
11-16 кастрычніка Тыдзень Маці
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне
 
Духоўна-маральнае, полікультурнае і эстэтычнае выхаванне
 
Сямейнае і гендэрнае выхаванне
Тэматычныя інфармацыйныя  гадзіны (да Дня маці):
-гутарка “Самы добры ўрок”
 
-інфармацыя+ “Дзень Маці ў Беларусі і іншых краінах”
 
 
1-5
 
6-11
12.10,
вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі
бібліятэкар
Класныя гадзіны:
-гутарка “Сямейныя каштоўнасці”;
-гасцёўня “Дзень Маці”
 
1-4
 
5-11
11-15.10, актавая зала
Класныя кіраўнікі, айцец Алег Зімніцкі
 
Святочны канцэрт “Любімым матулям”
1-11
15.10, актавая зала
Класныя кіраўнікі, педагог-організатар
Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням
Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў
1-11
11.-16.10, вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,
педагог- псіхолаг,
адміністрацыя
Рэйды «Сям’я», «Дасуг»
1-11
12.-16.10
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
 
Патрыятычнае, эстэтычнае, прафесійнае і працоўнае выхаванне
Шосты школьны дзень
Квэст “Прафесіі часу”
7-11
16.10, актавая зала
Даніленкава А.М.
Акцыя “Міншчына спартыўная”
1-11
16.10
Сячко У.С.
Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”
1-8
16.10
Швабовіч Я.М.
Замбрыцкая К.М.
18-23 кастрычніка Тыдзень талерантнасці
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне
 
Тэматычныя інфармацыйныя  гадзіны:
-віктарына “Вандроўка ў суседнія краіны”;
-дыспут “Рэспубліка Беларусь – пастаянны член ААН”;
-ШАГ “Пачатак Вялікай Айчыннай вайны”
 
 
1-4
 
5-11
 
9
 
19.10, вучэбныя кабінеты
 
 
 
 
21.10
Класныя кіраўнікі
 
 
 
 
 
Слівінскі У.І.
Класныя гадзіны:
-экскурсія па школе “Тут вучыцца будзем рады”;
-фотапрэзентацыя “Вось якія мы!”;
-ШАГ “Сям’я і сямейныя каштоўнасці”;
-круглы стол “Валанцёрства як лад жыцця”
 
1
 
2-4
 
5-7
 
8-11
18.-22.10, вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі
Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням
Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў
1-11
18.-23.10, вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,
педагог- псіхолаг,
адміністрацыя
Рэйды «Сям’я», «Дасуг»
1-11
18.-23.10
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
 
Патрыятычнае, эстэтычнае, прафесійнае і працоўнае выхаванне
Шосты школьны дзень
Квэст
1-11
23.10, актавая зала
Барайшук В.І.
Акцыя “Міншчына спартыўная”
1-11
23.10
Сячко У.С.
Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”
1-8
23.10
Швабовіч Я.М.
Замбрыцкая К.М.
25 – 30 кастрычніка Тыдзень бяспекі
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне
 
Абзорная інфармацыйная  гадзіна:
-інфарм-дайджэст “Па старонках газеты “Родны край”;
-ШАГ інфармацыя+ “Гонар за Беларусь: здароўе кожнага з нас- галоўная каштоўнасць”
 
 
1-7
 
 
8-11
26.10, вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі, бібліятэкар
Класныя гадзіны:
“Аб заканчэнні 1 чв. Бяспечныя канікулы. Дыскусіі “Шкодныя звычкі- не пра нас”
1-11
25-29.10, вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі
Кіналекторый “Бяспечныя паводзніны: выконваю законы”
6-11
25-29.10, вучэбныя кабінеты
Швабовіч Я.М.
Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням
 
Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў
1-11
25.-30.10, вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,
педагог- псіхолаг,
адміністрацыя
Рэйды «Сям’я», «Дасуг»
1-11
25.-30.10
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны
Сямейнае і гендэрнае выхаванне
Бацькоўскі сход
1-11
30.10, актавая зала
Адміністрацыя, класныя кіраўнікі
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
 
Патрыятычнае, эстэтычнае, прафесійнае і працоўнае выхаванне
Шосты школьны дзень
Гульня-падарожжа “Па старонках беларускіх казак”
1-11
30.10,
актавая зала
Сінюковіч С.Г.
Акцыя “Міншчына спартыўная”
1-11
30.10
Сячко У.С.
Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”
1-8
30.10
Швабовіч Я.М.
Замбрыцкая К.М.
Восеньскія канікулы 31 кастрычніка – 07 лістапада
Прафілактычная акцыя “Бяспечныя канікулы”
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
 
Дыскусія “Пра бяспечныя паводзіны ў адкрытага вогнішча, пры карыстанні электрапрыборамі”
6-11
01.11, вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі
Спартыўнае мерапрыемства
1-4
01.11, спартыўная зала
Класныя кіраўнікі
Прагляд відэаролікаў пра пажарную бяспеку
1-11
01.11, актавая зала
Педагог сацыяльны
Круглы стол “Правільнае харчаванне і здаровы лад жыцця- залог здароўя”
1-11
01.11, вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі
Экалагічнае і эстэтычнае выхаванне
Мерапрыемствы па добраўпарадкаванні тэрыторыі школы
1-11
02.11
Класныя кіраўнікі
Кіназала “У краіне казак”, конкурс малюнкаў “Прырода- наш дом
1-4
02.11, актавая зала
Класныя кіраўнікі
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне
 
Гульня “Свет пачынаецца з мяне”
1-4
03.11, актавая зала
Класныя кіраўнікі
Турнір знаўцаў “Мы – беларусы”
5-11
03.11, вучэбны кабінет
Класныя кіраўнікі
ШАГ “Крах “вокамгненнай вайны”
9
04.11, вучэбны кабінет
Слівінскі У.І.
Вандроўка ў мінулае і выстава малюнкаў “Дзень Кастрычніцкай рэвалюцыі”
5-11
04.11, вучэбны кабінет
Класныя кіраўнікі
Турнір па шашках
1-11
04.11, фае 1 паверха
Сячко У.С.
Правілы паводзін ў бібліятэцы. Экскурсія ў сельскую бібліятэку
1-4
05.11
Бібліятэкар
Наведванне ветэранаў, сталых людзей, аказанне пасільнай дапамогі
5-11
05.11
Класныя кіраўнікі
Педагог-арганізатар
Круглы стол “Закон і мы”
5-11
06.11, вучэбны кабінет
Класныя кіраўнікі
Педагог сацыяльны
08 - 13 лістапада Тыдзень экалогіі
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне
Тэматычная інфармацыйная гадзіна:
-”Энергазберажэнне- справа для ўсіх- карысць для кожнага” (да сусветнага дня па энергазберажэнні 10.11)
 
 
1-11
09.11 вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі
Конкурс малюнкаў: “На сваёй зямлі” (школьны этап міжнароднага конкурса)
1-11
вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі
Класныя гадзіны:
-экалагічная гульня-віктарына “Беражы сваю планету”;
-вусны часопіс “Мы ў адказе за планету, на якой жывём”
 
 
1-5
 
6-11
 
08.-12.11,
вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі
Акцыя “Майстэрня Дзеда Мароза”:
-конкурс навагодніх цацак (індывідуальныя работы);
-конкурс навагодніх елачак (калектыўныя работы);
-конкурс навагодняга афармлення кабінетаў.
1-11
08.-03.12
вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі
Удзел у раённым этапе “Калядная зорка”
6
08.-13.11
Швабовіч Я.М.
Сацыяльна-педагагічная падтрымка, сямейнае і гендэрнае выхаванне
Правядзенне рэйда “Сям’я”, “Дасуг”
1-11
08.-13.11
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны
Вывучэнне ўмоў пражывання і выхавання вучняў з мэтай выяўлення ранняй сямейнай неблаганадзейнасці, сем’яў СНС і іншых падуліковых катэгорый
1-11
08.-13.11
вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны
Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў
1-11
08-13.11, вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,
педагог- псіхолаг,
адміністрацыя
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
 
Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне
Шосты школьны дзень
Дзень здароўя. Дзень шматбор'я. Спартыўная эстафета “Вышэй, хутчэй, дужэй”
1-11
13.11
Сячко У.С.
Уцюж І.Я.
Класныя кіраўнікі
Акцыя “Міншчына спартыўная”
1-11
13.11
Сячко У.С.
Акцыя “Абеліск”
11
13.11
Педагог-арганізатар Макарэвіч А.А.
Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”
1-8
13.11
Швабовіч Я.М.
Замбрыцкая К.М.
15 - 20 лістапада Тыдзень бяспекі
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
 
Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны:
-дзелавая гульня “Рознакаляровы свет дзяцінства” (20.11. Сусветны дзень дзіцяці);
-вусны журнал “Правы дзяці у Рэспубліцы Беларусь”;
-ШАГ інфармацыя + “Акупацыйны рэжым”
 
 
1-6
 
 
 
7-8,
10-11
9
 
16.11, вучэбныя кабінеты
 
 
 
 
 
18.11
Класныя кіраўнікі,
Бібліятэкар
 
 
 
 
 
Слівінскі У.І.
Класныя гадзіны:
-круглы стол “Не шкодзь свайму здароўю”;
-дыспут “Духоўнае здароўе”
 
 
1
 
2-5
6-11
15.-19.11,
вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі, айцец Алег Зімніцкі
Кіналеторый “Прафілактыка шкодных звычак” з медработнікам
8-11
15.-20.11
Швабовіч Я.М.
Сямейнае і гендэрнае выхаванне
Заняткі з элементамі трэнінга “Паміж намі, дзяўчатамі”
6-7
15.-20.11
Макарэвіч А.А., класныя кіраўнікі 6-7 кл.
Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі
Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў
1-11
15.-20.11
вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага
Класныя кіраўнікі, педагог сацыальны,
педагог- псіхолаг,
адміністрацыя
Рэйды «Сям’я», «Дасуг»
1-11
15.-20.11
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
 
Шосты школьны дзень
Акцыя “Міншчына спартыўная”
7-11
 
 
20.11
Сячко У.С.
 
Брэйн-рынг “Мае правы і абавязкі”
1-11
20.11
Швабовіч Я.М.
Эстэтычнае і працоўнае выхаванне
Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”
1-8
20.11
Швабовіч Я.М.
Замбрыцкая К.М.
22- 27 лістапада Тыдзень прававых ведаў
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне
 
Духоўна-маральнае, полікультурнае і эстэтычнае выхаванне
Аглядавая інфармацыйная  гадзіна:
-дыспут “Па старонках дзіцячых СМІ”;
-інфарм-дайджэст “Па старонках газеты “Родны край”
-ШАГ інфармацыя+ “Гонар за Беларусь. Заўсёды на сувязі”
 
 
1-4
 
5-7
 
 
8-11
23.11
Класныя кіраўнікі
 
Класныя гадзіны:
-гутарка “Што такое правапарушэнне”;
-ШАГ прэзентацыя “Я і школа: лепшыя школьныя традыцыі”;
-дыспут “Падлетак і закон”
 
1-4
 
5-7
 
 
8-11
23.-27.11,
вучэбныя кабінеты
Швабовіч Я.М., Макарэвіч А.А.,
класныя кіраўнікі
Сустрэча з інспектарам ІСН, РАНС
Кіналекторый “Неабдуманыя ўчынкі: хто заплаціць?”
5-11
22.-27.11, актавая зала
Педагог сацыяльны, класныя кіраўнікі
Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням
Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў
1-11
22.-27.11, вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,
педагог- псіхолаг,
адміністрацыя
Рэйды «Сям’я», «Дасуг»
1-11
22.-27.11.
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
 
Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне
Шосты школьны дзень
Флэш-моб: “Быць здаровым- здорава”
5-11
27.11
Барайшук В.І.
Акцыя “Міншчына спартыўная”: раённыя спаборніцтвы па валейболе сярод дзяўчат
1-11
27.11
Сячко У.С.
Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”
1-8
27.11
Швабовіч Я.М.
Замбрыцкая К.М.
29 лістапада – 04 снежня Тыдзень здаровага ладу жыцця
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне, выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны:
-дзелавая гульня “У імя дабрыні” (да Міжнароднага дня інвалідаў- 03.12.);
-лекцыя “Хваробы 21 стагоддзя”;
-гутарка “СНІД-глабальная праблема чалавецтва” (1.12. Сусветны дзень барацьбы са СНІДам);
-ШАГ “Палітыка генацыду, рабавання, гвалту”
 
 
1-5
 
 
6-8
 
 
10-11
 
 
 
9
30.11
вучэбныя кабінеты
 
 
 
 
 
 
 
 
 
02.12
Класныя кіраўнікі
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Слівінскі У.І.
Класныя гадзіны:
-ролевая гульня “Твае крокі да здароўя”;
-круглы стол “Даніна модзе ці дрэнная звычка”;
-гутарка “кампанія ў жыцці старшакласніка”.
Конкурс плакатаў “Творчасць супраць наркотыкаў”
 
1-4
 
5-7
 
8-11
 
29.11-04.12,
вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,
педагог-арганізатар
Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням
Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў
1-11
29.11-04.12,
вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,
педагог- псіхолаг,
адміністрацыя
 
 
Рэйды «Сям’я», «Дасуг»
1-11
29.11-04.12,
 
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
 
Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне
Шосты школьны дзень
Майстар-клас па вырабу навагодніх упрыгожанняў “Навагодні цуд”
1-11
04.12
Замбрыцкая К.М.
Акцыя “Міншчына спартыўная”
1-11
04.12
Сячко У.С.
Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”
1-8
04.12
Швабовіч Я.М.
Замбрыцкая К.М.
06 – 11 снежня Тыдзень прафарыетацыі
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне
 
Духоўна-маральнае, полікультурнае і эстэтычнае выхаванне
Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны:
-гутарка “На экране-твае аднагодкі”) (да Дня правоў чалавека, 10.12);
-інтэлектуальны аукцыён “Правы моладзі ў Рэспубліцы Беларусь” (да Дня правоў чалавека, 10.12);
- інфармацыя+ “Пакуль мы адзіныя- мы непераможныя” (да 30-годдзя з дня падпісання Пагаднення аб стварэнні Садружнасці Незалежных Дзяржаў 08.12)
 
 
1-5
 
 
6-8
 
 
 
9-11
07.12,
вучэбныя кабінеты
 
Класныя гадзіны:
-падарожжа “У свеце прафесій”;
-экскурсія ў школьны музей “Знакамітыя выпускнікі”;
-віртуальныя экскурсія “Інфармацыйныя рэсурсы ў дапамогу па прафарыетацыі”
 
1-4
 
5-7
 
8-11
 
06.-10.12,
вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі
Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням
Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў
1-11
07.-11.12,
вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,
педагог- псіхолаг,
адміністрацыя
Рэйды «Сям’я», «Дасуг»
1-11
07.-11.12
 
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
 
Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне
Шосты школьны дзень
Дзень здароўя Дзень гімнаста.
Спартландыя “Беларускія рухомыя гульні”
Акцыя “Міншчына спартыўная”
1-11
11.12
Сячко У.С.
Чэрнік В.В.
Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”
1-8
11.12
Швабовіч Я.М.
Замбрыцкая К.М.
13 -18 снежня Тыдзень дабрачыннасці
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне
 
Аглядавыя інфармацыйныя гадзіны:
-гутаркі, дыспуты “Каляндар палітычнага года”;
-ШАГ інфармацыя+ “Антафашысцкае супраціўленне на акупаваных тэрыторыях”
 
 
1-8, 10-11
9
 
14.12, вучэбныя кабінеты
 
16.12
 
Класныя кіраўнікі
 
 
 
Слівінскі У.І.
 
Класныя гадзіны:
-гутарка “Новы год- свята цудаў”;
-круглы стол ”Міласэрнасць – люстэрка душы”
 
1
 
2-5,
6-11
13-17.12, вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі, святар айцец Алег Зімніцкі
 
Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням
Індывідуальныя гутаркі, кансультацыі бацькоў, вучняў
1-11
13-18.12, вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,
педагог- псіхолаг,
адміністрацыя
Рэйды «Сям’я», «Дасуг»
1-11
13-18.12
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
 
Патрыятычнае, эстэтычнае і працоўнае выхаванне
Шосты школьны дзень
Экскурсія “У госці да беларускага Дзеда Мароза”
5-11
 
18.12
Зарэмба М.І.
Акцыя “Міншчына спартыўная”
1-11
18.12
Сячко У.С.
Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”
1-8
18.12
Швабовіч Я.М.
Замбрыцкая К.М.
20-24 снежня Тыдзень бяспекі
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне
 
Духоўна-маральнае, полікультурнае і эстэтычнае выхаванне
 
Сямейнае і гендэрнае выхаванне
Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны:
-інфармацыйны журнал “Зімовыя забавы” (да дня прафілактыкі траўматызму 20.12);
-ШАГ інфармацыя+ “Гонар за Беларусь. На варце нацыянальнай бяспекі і суверэнітэту”
 
 
1-7
 
 
 
8-11
21.12,
вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі
бібліятэкар
Класныя гадзіны:
“Аб заканчэнні 2 чв. Бяспечныя канікулы”
ШАГ “Мая малая радзіма”
Дыскусіі “Шкодныя звычкі- не пра нас”, “Бяспечныя паводзіны- бяспечнае жыццё”
 
1-11
 
5-7
1-11
20-24.12,
вучэбныя кабінеты
Класныя кіраўнікі
 
Арганізацыя і ўдзел у акцыях “Цуды на нараджэнне Хрыстова”, “Нашы дзеці”
1-11
20-24.12
Педагог-арганізатар, класныя кіраўнікі
Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням
Вывучэнне ўмоў пражывання і выхавання вучняў з мэтай выяўлення ранняй сямейнай неблаганадзейнасці, сем’яў СНС і іншых падуліковых катэгорый
1-11
20-24.12,
вучэбныя кабінеты, кабінет педагога-псіхолага
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны,
педагог- псіхолаг,
адміністрацыя
Рэйды «Сям’я», «Дасуг»
1-11
20-24.12
Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны
Зімовыя канікулы 25 снежня – 09 студзеня
Прафілактычная акцыя “Бяспечныя канікулы”
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
 
Работа аздараўленчага лагера “Здаравячок”
1-4
27.12-05.01.
Класныя кіраўнікі
Экскурсія ў зімовы парк “Ахова прыроды”
1-5
27.12
Класныя кіраўнікі
Прэс-бойка “Вострыя экалагічныя праблемы”
6-11
27.12
Педагог-арганізатар
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае і эстэтычнае выхаванне
Свята “Прыгоды Дзеда Мароза і Снягурачкі”
1-5
28.12
Намеснік па выхаваўчай рабоце,
педагог-арганізатар
Свята “Навагодні серпанцін”
6-11
29.12
 
Творчы праект “Мая малая радзіма”
1-4
30.12
Класныя кіраўнікі
Віктарына “Вандроўка па Беларусі”
5-11
30.12
Класныя кіраўнікі
Духоўна-маральнае выхаванне
 
Гульня-вандроўка “Сад дабрыні”
1-4
31.12
Класныя кіраўнікі
Прэзентацыя “Праваслаўныя святыні Беларусі”
5-11
31.12
Класныя кіраўнікі
Сямейнае і гендэрнае выхаванне
Кіналекторый “Сямейныя каштоўнасці”
1-4
03.01
Класныя кіраўнікі
 
Дыспут “Сяброўства дзяўчат і хлопцаў”
5-11
03.01
Класныя кіраўнікі
педагог-псіхолаг
Ідэалагічнае выхаванне
Віктарына “Я-грамадзянін Рэспублікі Беларусь”
1-4
04.01
Класныя кіраўнікі
Творчы праект “Традыцыйныя народныя гульні”
5-11
04.01
Класныя кіраўнікі
Эканамічнае выхаванне
Віктарына “Азбука эканомікі”
1-4
05.01
Класныя кіраўнікі
Дыспут “Асновы бізнеса”
5-11
05.01
Класныя кіраўнікі
Полікультурнае і эстэтычнае выхаванне
Гульня-вандроўка “Я паважаю правы іншых”
1-4
06.01
Класныя кіраўнікі
Медыяпраект “Ідучы па планеце”
5-11
06.01
Класныя кіраўнікі
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця, эстэтычнае выхаванне
Шосты школьны дзень
Акцыя “Міншчына спартыўная. Зіма”: паход выхаднога дня
1-11
08.01
Сячко У.С.
Работа творчых майстэрань “Адраджэнне”, “Чароўныя фарбы”
1-8
08.01
Швабовіч Я.М.
Замбрыцкая К.М.

15.12.2021 21:10 - 04.05.2022 07:37